Patru partide au votat o lege care să ne închidă gura

PSD, PNL, USR și UDMR au au adoptat în Parlament, în ajunul Crăciunului de anul trecut,  Legea Vexler, care face ca astăzi busturile să fie scoase din parcuri, picturile șterse din biserici, preoții chemați la poliție pentru că au cinstit martirii neamului.

Fără judecată. Fără vot popular. Fără nicio dezbatere serioasă.

Asta produce Legea Vexler: frică. Și tăcere impusă.

Noi nu acceptăm nici frica, nici tăcerea.

Am depus în Parlament proiectul de abrogare. Am strâns zeci de mii de semnături. Am ieșit în stradă în zeci de orașe. Coaliția majoritară ne-a trântit proiectul la Senat. Dar lupta continuă la Camera Deputaților.

Pentru a învinge, avem nevoie de dvs, românii patrioți.

Dacă echipele noastre nu au ajuns încă în orașul dvs,  înscrieți-vă acum ca voluntar pe stopvexler.ro.

Vă vom contacta, vă vom oferi materialele și îndrumarea de care aveți nevoie.

Aduceți-vă și prietenii!

Această lege nu se anulează de la sine și nici după proteste pe rețelele sociale.

Se abrogă din stradă, din piețe, din fiecare oraș în care un român spune: ajunge!

Semnează! Distribuie! Implică-te!

România nu se lasă.

Dacă doriți să distribuiți:

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *